Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Dnia 30  września 2016 roku  klasy maturalne: IV tm, IV tot, IV tż, IV ti wzięły udział w Gdańskim Salonie Maturzystów, organizowanym już po raz dziesiąty przez wydawnictwo „Perspektywy” na terenie Uniwersytetu Gdańskiego. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję wziąć udział w wykładach ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej na temat egzaminów maturalnych z matematyki, języka polskiego, języków obcych,WOS-u, czy historii ...

Przygotowane były stoiska uczelni, na których można było uzyskać niezbędne informacje o wymaganiach rekrutacyjnych i szczegółowej ofercie studiów. Uczniowie mogli także zakupić repetytoria do powtórzenia materiału z  wybranych przedmiotów, które mają zamiar zdawać na maturze. Ci, którzy zarejestrowali się na stronie salonu, mogli odebrać swój egzemplarz „Perspektyw- Ogólnopolskiego Informatora Maturzystów 2017”. Obecni doradcy zawodowi udzielali osobom zainteresowanym fachowych porad edukacyjno-zawodowych, oraz pomagali w wyborzedalszego kierunku studiów, czy zawodu.

Kierownik wycieczki:
mgr Gabriela Figacz