Spotkanie sieci współpracy i samokształcenia doradców zawodowych powiatu nowodworskiego

Dnia 18 października 2016 roku w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie sieci współpracy i samokształcenia (zespołu samokształceniowego) doradców zawodowych powiatu nowodworskiego. Uroczystego przywitania gości i otwarcia spotkania dokonała Pani Wioletta Przyborowska - dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Pani Krystyny Żelich-Tarczyńskiej - koordynator Pomorskiej Sieci Dyrektorów Centrum Edukacji Nauczycieli, która wręczyła wszystkim uczestnikom Pomorskiej Sieci Doradców Zawodowych powiatu nowodworskiego zaświadczenia udziału w spotkaniach sieci w roku ubiegłym ...

Tematyka spotkania obejmowała poniższe zagadnienia:

1. Prezentacja dotycząca neurodydaktyki jako interdyscyplinarnej dziedziny, łączącej wyniki neuronauk, psychologii i pedagogiki, wystąpienie Pani Doroty Myślińskiej - KFZiC Uniwersytet Gdański.
  2. Organizacja i funkcjonowanie zespołu samokształceniowego w ramach Pomorskiej Sieci Dyrektorów, wystąpienie Pani Krystyny Żelich-Tarczyńskiej koordynator Pomorskiej Sieci Dyrektorów Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku.
  3. Informacja na temat proponowanych zmian w systemie oświaty w kontekście doradztwa zawodowego, wystąpienie Pani Wioletty Przyborowskiej - dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim.

Podczas spotkania zostały wypracowane propozycje tematyki spotkań na bieżący rok szkolny 2016/2017 a także wybór ekspertów, którzy będą wskazywać metody, narzędzia, innowacyjne rozwiązania w celu wzbogacenia warsztatu pracy doradcy zawodowego.

Doradca zawodowy,
mgr Gabriela Figacz