EGZAMINY ZAWODOWE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2

Od dnia 09.01.2017 r. do 01.02.2017 r. w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim trwa sesja egzaminacyjna do której przystępują uczniowie i absolwenci technikum oraz zasadniczej szkoły zawodowej.

Egzamin przeprowadzany jest w dwóch etapach: pisemnym i praktycznym. Część pisemna odbywa się  z wykorzystaniem systemu elektronicznego- przy komputerze(40 pytań wielokrotnego wyboru; czas trwania 60 minut). Zdający po egzaminie mogą poznać jego rezultat. Kolejny etap – praktyczny, w którym jedynym rezultatem wykonania zadania jest dokumentacja trwa od 120 do 240 minut, w zależności od kwalifikacji.

Do sesji egzaminacyjnej styczeń-luty 2017 r.  zgłoszonych zostało 82 uczniów w zawodach: technik informatyk, technik mechanik, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik obsługi turystycznej, mechanik pojazdów samochodowych, kucharz i sprzedawca. Warunkiem zdania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie jest uzyskanie min. 50% punktów w części pisemnej i min. 75% punktów w części praktycznej. Ci, którym to się uda, otrzymają świadectwo potwierdzające kwalifikację w zawodzie. Po zdaniu egzaminów ze wszystkich kwalifikacji wchodzących w skład danego zawodu oraz po uzyskaniu odpowiedniego poziomu wykształcenia, wydawany jest dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe.

Wyniki egzaminuzostaną  ogłoszone dnia 31 marca 2017r.

kierownik praktycznej nauki zawodu
mgr Gabriela Figacz