PRÓBNY EGZAMIN CZELADNICZY UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ NR 2

Dnia 09. 03. 2017r. w Cechu Rzemiosł Różnych w Nowym Dworze Gdańskim odbył się próbny egzamin czeladniczy, w którym udział wzięły klasy: 3SKW i 3CW (oddział wielozawodowy) Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu czuwała Pani Krystyna Zamek z Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Gdańsku. Egzamin składał się z części teoretycznej, która polegała  na rozwiązaniu testu wyboru. Uczniowie udzielali odpowiedzi na pytania z zakresu następujących bloków  tematycznych: rachunkowość zawodowa, dokumentacja działalności gospodarczej, rysunek zawodowy, zasady bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej, podstawowe zasady ochrony środowiska, podstawowe przepisy prawa pracy, podstawowa problematyka z zakresu podejmowania działalności gospodarczej i zarządzania przedsiębiorstwem.

Każdy zdający otrzymał  zestaw pytań egzaminacyjnych, posiadający określony numer. Na każdy wyżej wymieniony temat udzielano odpowiedzi na 7 pytań. Każde pytanie zawierało trzy propozycje odpowiedzi, z  których tylko jedna była prawidłowa.

Celem przeprowadzenia egzaminu było zapoznanie uczniów z podstawowymi procedurami egzaminu czeladniczego, do którego przystąpią uczniowie klasy wielozawodowej po ukończeniu nauki w Zasadniczej Szkole Zawodowej.

kierownik praktycznej nauki zawodu
mgr Gabriela Figacz