PREZENTACJA PAŃSTWOWEJ WYŻSZEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ Z ELBLĄGA

Dnia 13. 03. 2017 roku  klasy IV Technikum Informatycznego i Technikum Obsługi Turystycznej Zespołu Szkół nr 2 uczestniczyli w prezentacji przygotowanej przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową z Elbląga.

Ofertę edukacyjną dla tegorocznych absolwentów przedstawił Pan Dariusz Trzciński – przedstawiciel PWSZ. W roku akademickim 2017/2018 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu oferuje kierunki studiów w czterech Instytutach: Ekonomicznym, Pedagogiczno-Językowym, Politechnicznym, Informatyki Stosowanej im. Krzysztofa Brzeskiego.

Nieustanny rozwój uczelni, to tworzone wciąż nowe kierunki studiów dostosowane do pojawiających się potrzeb rynku pracy. W 2008 roku otworzono kierunek budownictwo, w 2009 specjalności: ekonomika turystyki, filologiczna obsługa biznesu, filologia germańska – translatoryka, urządzenia i instalacje elektroautomatyki, technologia i eksploatacja maszyn, przemysłowe zastosowania mechatroniki, a od niedawna został utworzony nowy kierunek- inżynieria środowiska o specjalności: sieci i instalacje wewnętrzne.

Większość z kierunków proponowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową należą do tych, które cieszą się ogromną popularnością na dzisiejszym rynku pracy i często są wymieniane przez tegorocznych absolwentów Zespołu Szkół nr 2.

doradca zawodowy
mgr Gabriela Figacz