MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LICZBY PI

Uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Liczby Pi zorganizowane zostały w Zespole Szkół nr 2 już po raz czwarty.

Głównym celem tych obchodów było zainteresowanie młodzieży matematyką, pokazanie matematyki w ujęciu praktycznym oraz zainteresowanie historią i ciekawymi postaciami ze świata matematyki. Tego roczna edycja miała charakter rywalizacji między klasami. Dla klas przygotowano następujące konkurencje: przygotowanie plakatu z ciekawostkami matematycznymi, konkurs matematyczny oraz konkurs słowotwórczy. Odbyła się prezentacja ciekawych eksperymentów matematycznych i fizycznych przygotowanych przez uczniów klasy IV TM. Miała miejsce również wystawa klasowych prac matematycznych.

Zwycięzcami zmagań klasowych została klasa 3Tż, drugie miejsce zajęła klasa 2Tż. Trzecie miejsce zajęły klasy 4Tż, 4Tm oraz 3skw.

Wiele satysfakcji dało nam obserwowanie zaangażowania uczniów, którzy z chęcią włączali się w przygotowane działania i atrakcje. Impreza cieszyła się zainteresowaniem uczniów. Za rok spotykamy się ponownie.

Organizatorzy,
mgr M. Kabza, mgr inż. A. Majsterek, mgr J. Kukliński