SUKCES UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ NR 2 W ZAWODZIE STOLARZ

Dnia 07 kwietnia 2017r. w  11-19 Hufcu Pracy w Słupsku odbyły się Wojewódzkie Eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu "Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy" w kategorii  stolarz.

Zespół Szkół Nr 2 i 11-18 Hufiec Pracy reprezentowało dwóch uczniów z klasy III cw: Jarosław Bednarz i Dawid Rocławski , odbywający praktyczną naukę zawodu w Firmie STOLMACH u Pana Piotra Łukasiuk.

Konkurs składał się z 2 etapów: część teoretyczna i praktyczna. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 25 pytań, dotyczących zagadnień z zakresu stolarstwa, a następnie w części  praktycznej mieli za zadanie wykonać dwudrzwiową szafkę.

Ocenie podlegało przygotowanie uczestników do zadania (odpowiedni strój i zorganizowanie stanowiska pracy), umiejętność pracy w zespole, dobór materiałów i przyrządów, zręczność w dokonaniu pomiarów niezbędnych elementów, planowanie kolejnych czynności: obróbka, montaż i ekspozycja, a także zgodność z zasadami BHP.

Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce, dzięki czemu będą reprezentować Zespół Szkół nr 2 i Pomorską Wojewódzką Komendę OHP na zawodach ogólnopolskich, które odbędą się w Pasłęku.

Zarówno uczniom, jak i Pracodawcy – Panu Piotrowi Łukasiuk serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

kierownik praktycznej nauki zawodu
mgr Gabriela Figacz