DZIEŃ OTWARTY Z ZS2

27 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół nr 2 odbył się Dzień Otwarty Szkoły dla uczniów kończących gimnazjum w roku szkolnym 2016/2017.

W tym dniu odwiedziło szkołę ponad 300 gimnazjalistów, z takich szkół jak: Gimnazjum z Marzęcina, Kmiecina, Ostaszewa, Stegny, Tujska, Sztutowa, Krynicy Morskiej, Nowego Dworu Gdańskiego i Mikoszewa.

Przybyli goście mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły, zasadami rekrutacji, terminem składania podań, oraz bazą dydaktyczną szkoły. Zwiedzający dowiedzieli się również jak ucząc się w Zespole Szkół nr 2 można realizować swoje pasje poprzez wybranie odpowiedniego zawodu.

W czasie dni otwartych uczniowie zapoznali się przede wszystkim ze strukturą kształcenia w Zespole Szkół nr 2:
Technikum kształcące w zawodach:
- technik obsługi turystycznej
- technik informatyk
- technik żywienia i usług gastronomicznych
- technik mechanik z innowacją pożarniczą.
Branżowa Szkoła I Stopnia kształcąca w zawodach:
- szkutnik
 -kucharz
- sprzedawca
- mechanik pojazdów samochodowych
- stolarz
- i inne zawody.

Uczniowie zostali oprowadzeni po szkole i mogli zwiedzić między innymi:
- pracownię komputerową,
- pracownię gastronomiczną i obsługi konsumenta
- pracownię turystyczną
- warsztaty szkolne
- bibliotekę i centrum multimedialne,
- Szkolny Ośrodek Kariery
- salę gimnastyczną i boisko szkolne „Orlik”.

Gimazjaliści, którzy zdecydują się kontynuować naukę w Zespole Szkół nr 2, będą mogli odbywać praktyki u pracodawców krajowych i zagranicznych. Szkoła organizuje wyjazdy na staże zawodowe do Austrii i Niemiec. Młodzież ma możliwość nauki języków obcych : hiszpańskiego, angielskiego, niemieckiego oraz uczestniczyć w realizacji projektów UE: Żuławska EduTikacja, Warszawska –czas zawodowców, Erasmus + oraz innych np.regionalno-kulturowych,ekologicznych,historyczno-społecznych.

Odpowiedzi na wszystkie pytania przybyłych gości udzielali między innymi: przewodnicy - przedstawiciele klas technikum żywienia i usług gastronomicznych, technikum obsługi turystycznej, technikum informatycznego, technikum mechanicznego oraz szkoły zawodowej.

W tym dniu, w pracowni obsługi turystycznej, na boisku „Orlik” i bibliotece szkolnej zaplanowano liczne atrakcje i konkursy z nagrodami. Uczniowie mogli skosztować przygotowany przez uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych poczęstunek.

W pracowni informatycznej gimnazjaliści zobaczyli przygotowaną przez naszych uczniów prezentację i filmy o Zespole Szkół nr 2.

W Szkolnym Ośrodku Kariery, Pan  Tadeusz Kuśmierski właściciel firmy „VISITORS”, przedstawił warunki przyjęcia uczniów na praktyki w zawodzie szkutnik. Opowiedział o specyfice pracy oraz zachęcał młodzież do wybrania tego poszukiwanego nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie zawodu.
Zawód SZKUTNIK – to propozycja ZS nr 2  dla absolwentów gimnazjów od roku szkolnego 2017/2018.
Młodzież z dużym zainteresowaniem zwiedzała warsztaty szkolne. Szczególną uwagę zwróciła na tablice, pokazujące system działania układów w samochodach.

Zwiedzający uczestniczyli w pokazach strażackich, przygotowanych przez uczniów kształcących się w technikum mechanicznym z innowacją pożarniczą.

Mamy nadzieję,ze gimnazjaliści podejmą trafną decyzję i słusznie wybiorą Zespół Szkół nr2, w którym  będą kontynuować naukę.

Szkolni koordynatorzy,
mgr Irena Mesinger, mgr Gabriela Figacz