JAKUB WADOWSKI DRUGI W FINALE KONKURSU POLSKA W UNII

Jakub Wadowski z klasy III TM z Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim zajął w finale konkursu POLSKA w UNII wspaniałe 2 miejsce.

Był to konkurs rangi wojewódzkiej organizowany od kilkunastu lat na Wydziale Ekonomicznym UG i cieszący się dużą popularnością wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego.

W tym roku głównym patronem honorowym był europoseł Jarosław Wałęsa. Jakub dostał wiele nagród w tym wyjazd na wycieczkę do Brukseli. Nagrodę otrzymał z rąk Prezydenta Lecha Wałęsy. Wśród zaproszonych przez kierownika Ośrodka Badań Integracji Europejskiej było wielu innych znakomitych gości w tym dziekan i wykładowcy Uniwersytetu Gdańskiego, a także wielu gości  z trójmiasta.

Konkurencja w trzyetapowyn konkursie była bardzo zacięta i wyrównana. Jakub zostawił w pokonanym polu uczniów wielu renomowanych szkół z trójmiasta i całego województwa pomorskiego. Jego wielki osobisty sukces to duma dla rodziców, którym bardzo gratulujemy, a także powód do wielkiej radości dla środowiska szkolnego Zespołu Szkół Nr 2 oraz dla społeczności lokalnej.

Pozdrawiamy serdecznie - opiekunowie Sylwia i Jacek Kuklińscy