DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2

Dnia 12 października 2017 roku w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Starosta Powiatu Nowodworskiego – Zbigniew Ptak ,Wicestarosta Powiatu Nowodworskiego – Barbara Ogrodowska, przedstawiciel Zarządu Powiatu – dr Zbigniew Bojkowski, przedstawiciele  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji, Powiatowego Urzędu Pracy, Ochotniczego Hufca Pracy oraz inni przedstawiciele instytucji.

W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele szkoły zawodowej w Elmshorn – dr Udo Pfahl i Claudia Letzner, przedstawiciel Starostwa Okręgu Pinneberg Andreas Köhler oraz były nowodworzanin Julius Hinz w związku z odsłonięciem tablicy – Zespół Szkół nr 2 jako Europejska Szkoła Partnerska Europejskiej Szkoły Zawodowej w Elmshorn, w ramach posumowania wieloletniej współpracy między szkołami.

W trakcie apelu wręczone zostały nagrody Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 dla nauczycieli: I. Świgoń, M. Kabzy, M. Popik, M. Anusiak, M. Głowackiego, G. Figacz, E. Kępińskiej-Lipińskiej, M. Sobczyk, W. Odoom, J. Hukałowicz, D. Żulpo, stypendia dla uczniów za najwyższe wyniki egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie oraz certyfikaty Akademii CISCO dla uczniów klasy 3 technikum informatycznego.

Dyrektor Zespołu Szkół nr 2, pani Wioletta Przyborowska, podziękowała za wieloletnią pracę pani Grażynie Górskiej-Osemek oraz panu Zygmuntowi Chudzyńskiemu.

Samorząd Uczniowski wręczył kwiaty, dziękując nauczycielom za ich pracę. Jedną z atrakcji spotkania była część artystyczna przygotowana przez uczniów.