Turniej Turystyczno-Językowo-Sportowy-Otrzęsiny 2013

W dniu 25.09.2013 w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim odbył się PIERWSZY POWIATOWY TURNIEJ TURYSTYCZNO – JĘZYKOWO – SPORTOWY – OTRZĘSINY 2013.

Turniej był połączeniem: Europejskiego Dnia Języków Obcych, Międzynarodowego Dnia Turystyki oraz otrzęsin. Do grona uczniów szkoły zostali przyjęci uczniowie klas: I tż, I tm, I tio, I cw, I w, I sk. Impreza miała formę rywalizacji między klasowej.

Dzień Języków Obcych był zachętą dla uczniów do nauki języków, których znajomość tak bardzo jest przydatna w podróżowaniu po kraju i świecie. Dlatego też Dzień Turystki jest obchodzony razem z Europejskim Dniem Języków.

Imprezę uświetnił swoją prelekcją Wiesław Olszewski, który jest prezesem nowodworskiego oddziału PTTK. W imprezie uczestniczyli zaproszeni goście między innymi Inspektor Oświaty Agnieszka Glazer, a Pani Dyrektor Wioletta Przyborowska pasowała uczniów klas pierwszych. Wszyscy uczniowie uczestniczący w turnieju byli przebrani w stroje charakterystyczne dla krajów Europy i świata. Wszyscy dobrze się bawili.