SPRZĄTANIE RZEKI TUGI

Dnia 20 września 2014 roku wspólnie z innymi uczniami lokalnych szkół, strażakami, mieszkańcami, członkami Klubu Nowodworskiego młodzież naszej szkoły pod opieką Pani Monika Gurak wzięła udział w akcji sprzątania rzeki Tugi.

Przez trzy godziny, w obrębie miasta, grupy piesze i na łodziach zbierały śmieci na brzegach i na wodzie. My sprzątaliśmy lewy brzeg rzeki od mostu zwodzonego na ul. gen. Władysława Sikorskiego do mostu na ul. Warszawskiej. Trzeba przyznać, iż napracowaliśmy się, gdyż śmieci do zebrania było sporo, ale że była piękna, słoneczna pogoda, my pozytywnie nastawieni, praca szła jak z płatka. Pomimo cyklicznych akcji sprzątania rzeki widać, iż jest jeszcze wiele do zrobienia. Po sprzątaniu wszyscy uczestnicy  akcji zaproszeni zostali do Żuławskiego Parku Historycznego na  grilla.

Kolejna akcja sprzątania rzeki, na którą już serdecznie zapraszamy, odbędzie się wiosną 2015 roku.

mgr Monika Gurak