Warsztaty Samorządów Uczniowskich w ZS2

Dnia 15 kwietnia 2011 roku w Zespole Szkół Nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Marii Sobczyk zorganizował warsztaty dla samorządów szkół gimnazjalnych z powiatu  nowodworskiego. Na spotkaniu obecny był wicestarosta Marcin Głowacki.

Prawie czterdziestu uczniów wspólnie pracowało nad projektem zatytułowanym Idealny samorządowiec, czyli właściwy człowiek na właściwym miejscu.

Zajęcia zostały podzielone na dwie części: praktyczną i teoretyczną. W części teoretycznej uczniowie podczas tzw. burzy mózgów układali listę 10 cech, które powinny charakteryzować idealnego samorządowca. Następnie uczniowie i ich opiekunowie w pracowni gastronomicznej pod kierunkiem nauczycieli zawodu pani Emilii Megier i pani Marzanny Trąbka przygotowywali potrawy i stroili stół biesiadny, by w atmosferze nawiązującej do Świąt Wielkanocnych podsumować spotkanie.

Na koniec wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali drobne upominki, a pani Dyrektor Wioletta Przyborowska podsumowując spotkanie zaprosiła wszystkich na przyszłoroczne warsztaty.