• Zmień kontrast
  • Czcionka
  • A
  • A+
  • A++

infoShare - konferencja informatyczna

12 i 13 maja 2011 roku uczniowie klas: II i III technikum informatycznego naszej szkoły uczestniczyli w konferencji informatycznej - infoShare, która miała miejsce na Politechnice Gdańskiej na wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki...

 

infoShare to konferencja informatyczna, która co roku odbywa się w Gdańsku. Zakres tematyczny konferencji był bardzo szeroki i obejmował media cyfrowe, nowoczesne formy marketingu, szeroko rozumiane technologie IT oraz zarządzanie projektami i przedsięwzięciami.

 

Podstawowa idea infoShare to dzielenie się wiedzą i doświadczeniami przez ekspertów z różnych dziedzin i specjalizacji. W czasie konferencji publiczne wystąpienia prowadzili ludzie o bogatym doświadczeniu i wysokich kompetencjach, potrafiący w zajmujący sposób opowiedzieć o tematyce, którą się zajmują, ilustrując ją praktycznymi przykładami.

 

Zagadnienia konferencji skupiały się na nowych trendach, rzeczach, o których mówi się teraz, albo będzie się mówiło za chwilę. Poruszane były tematy nie tylko stricte technologiczne, ale także te nazywane „miękkimi", z zakresu zarządzania, marketingu, „new media", a także finansowania przedsięwzięć.

 

Oprócz udziału w konferencji infoShare uczniowie mieli możliwość zwiedzenia serwerowni TASK, w której znajduje się Galera, superkomputer o mocy obliczeniowej 50 TFlops. Galera została uruchomiona w lutym 2008 roku i była wtedy najszybszym superkomputerem w Polsce oraz zajmowała wtedy 45. miejsce w światowym rankingu najwydajniejszych systemów komputerowych.

 

Administratorzy CI TASK opowiedzieli nie tylko o możliwościach Galery, ale także ogólnie o architekturze, sprzęcie i oprogramowaniu, które funkcjonują w ramach zasobów obliczeniowych CI TASK.

 

 

 

Ilosc zapytan : 97