• Zmień kontrast
  • Czcionka
  • A
  • A+
  • A++

NAJLEPSZY FESTYN ROKU !

Dnia 28 maja 2011 roku, na terenie Zespołu Szkół Nr 2 odbył się FESTYN promujący projekt Warszawska w Europie. Dzień ten był także okazją do świętowania Powiatowego Dnia Dziecka. W ramach festynu odbył się:

 

- konkurs wiedzy o Unii Europejskiej
- konkurs samochodowy - polegający na sprawnej i bezpiecznej wymianie koła w samochodzie
- konkurs żeglarski sprawdzający umiejętność wiązania węzłów
- konkurs wiedzy o regionie – promujący wiedzę o Żuławach
- konkurs medyczny – kształtujący prawidłową umiejętność udzielanie pierwszej pomocy
- konkurs językowy w formie karaoke
- plener plastyczny – polegający na utrwaleniu na płótnie piękna Ziemi Żuławskiej.

 
Zwycięzcy konkursów otrzymali atrakcyjne nagrody.

 
Dodatkowym atutem festynu były bezpłatne atrakcje dla najmłodszych i nie tylko:

 
- trampolina
- zjeżdżalnie
- suchy basen
- zabawy sportowe
- występ zespołu muzycznego „The Bitter End”.

 
Przez cały czas trwania festynu uczniowie Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego w żuławskich strojach ludowych częstowali wyrobami cukierniczymi, które przygotowali w szkolnej pracowni gastronomicznej, poza tym zapraszali na degustację zupy grochowej i chrzanicy.

 
Młodzi informatycy wykorzystując swoje umiejętności zdobyte na zajęciach specjalistycznych wykonywali zdjęcia, poddawali je profesjonalnej obróbce w pracowni komputerowej, a następnie drukowali i i wręczali uczestnikom festynu na pamiątkę.

 
Dodatkowo uczniowie Technikum Mechanicznego wraz z nauczycielami zawodu w pracowni diagnostyki samochodowej sprawdzali stan techniczny samochodów, między innymi: zbieżność kół, sprawność hamulców, ustawienia świateł.

 
Członkowie Klubu Nowodworskiego udzielali instruktarzu napełniania i układania worków przeciwpowodziowych. Przeszkolone osoby otrzymały certyfikaty.

 
Wszyscy, którzy przyszli na festyn bawili się wyśmienicie, pogoda dopisała, a  na twarzach dzieci i dorosłych gościł uśmiech i radość.

 
W opinii uczestników festynu tak atrakcyjna impreza społeczna wpisała się na stałe  w działalność Zespołu Szkół Nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim i kalendarza imprez Powiatu Nowodworskiego. Przygotowane atrakcje spełniły oczekiwania i potrzeby każdej grupy wiekowej. Szczególnie zainteresowani byli gimnazjaliści i ich rodzice. Mieli oni możliwość poznania oferty edukacyjnej szkoły oraz otrzymania materiałów promocyjnych. Na uznanie zasługuje wzorowa organizacja i przebieg festynu.

 
Organizatorami festynu byli:
 - Starostwo Powiatu Nowodworskiego
 - Zespół Szkół Nr 2, ul. Warszawska 54
 - Stowarzyszenie Żuławskiej Kolei Dojazdowej
 - Stowarzyszenie Strefa Turystyczna Nogat.

Ilosc zapytan : 97