OLIMPIADA Z ZUS

Uczniowie klas I, II TOŻ i III TŻ uczestniczyli w konkursie organizowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w ramach Światowego Tygodnia Przedsiebiorczości.

Olimpiada składa się z trzech etapów. Pierwszy etap, szkolny, to rywalizacja indywidualna. Drugi etap odbywa się na szczeblu wojewódzkim i biorą w nim udział trzyosobowe zespoły ze szkół wyłonionych w pierwszym etapie. Temat tegorocznego konkursu "Warto wiedzieć wiecej o ubezpieczeniach społecznych'' ma zachęcać do budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Dziś, niestety, niewielu młodych Polaków zdaje sobie sprawę z tego, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja o wykluczeniu się z tych ubezpieczeń.

Udział naszych uczniów w olimpiadzie poprzedzony był cyklem lekcji prowadzonych przez nauczyciela przedsiębiorczosci S.Kuklinską, pt. „Lekcje z ZUS”. Zgodnie z regulaminem do drugiego etapu konkursu zakwalifikowały się M. Szynkowska z kl II TOŻ, O. Frischemuth i A. Ziętarska z kl.III TŻ.

Sylwia Kuklińska