WARSZTATY SAMORZĄDOWE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2

Dnia 07 grudnia 2017 w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim Samorząd Uczniowski zorganizował dla samorządów szkół gimnazjalnych z powiatu nowodworskiego warsztaty „Młody samorządowiec -  dobry mówca”.

W warsztatach, które są innowacją pedagogiczną szkoły, uczestniczyły gimnazja i szkoły podstawowe z Nowego Dworu Gdańskiego, Kmiecina, Marzęcina, Krynicy Morskiej, Tujska, Ostaszewa.

Zajęcia zostały podzielone na dwie części: teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej uczniowie obejrzeli film o Zespole Szkół nr 2. Następnie pracowali metodą burzy mózgów pogłębiając swoją wiedzę na temat cech dobrego mówcy. W drugiej części warsztatów wszyscy udali się do pracowni gastronomicznej, gdzie pod kierunkiem nauczycieli zawodu i uczniów klasy gastronomicznej przygotowywali potrawy. W warsztatach uczestniczyli także  Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego Jacek Michalski oraz Inspektor Oświaty Beata Zawadzka.

Spotkanie podsumowała Dyrektor Szkoły Wioletta Przyborowska. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki i zostali zaproszeni na przyszłoroczne spotkanie.