UCZENNICA Z WARSZAWSKIEJ W FINALE CENTRALNYM OLIMPIADY WIEDZY O MEDIACH

Już po raz 4 uczniowie z województwa pomorskiego przyjechali na Uniwersytet Gdański, aby zmierzyć się testem w ramach Olimpiady Wiedzy o Mediach.

15 grudnia 2017 r. ponad 100 osób musiało odpowiedzieć na pytania dotyczące Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, serwisów internetowych oraz kultury popularnej, w tym o autorów wydawanego od 1938 roku komiksu o Supermanie. W gronie uczestników Olimpiady była uczennica klasy I Technikum Obsługi Turystycznej Monika Fila, która aby dostać na szczebel wojewódzki napisała pracę pt. Internet jako źródło (dez)informacji.

Test rozpoczął się równo o godzinie 12:00 i trwał godzinę. Po nim organizatorzy konkursu zabrali się za jego sprawdzanie, a oczekujący na wyniki uczniowie zostali oprowadzeni po Instytucie Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego. Mieli m.in. okazję zobaczyć jak działa jedna z nowocześniejszych w Polsce studenckich rozgłośni radiowych MORS. Potem przyszedł czas na najbardziej wyczekiwany moment, a mianowicie ogłoszenie wyników i poznanie 10 najlepszych uczniów, którzy w marcu reprezentować będą województwo pomorskie na finale centralnym Olimpiady Wiedzy o Mediach na Uniwersytecie Warszawskim. Ku naszej wielkiej radości do finału udało się awansować reprezentującej Zespół Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim Monice Fila.  Powalczy ona nie tylko o tytuł laureata Olimpiady, ale również o indeks na najlepsze polskie uczelnie i staże w największych redakcjach działających w naszym kraju.  Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w marcu.

Opiekę merytoryczną nad uczennicą sprawuje nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie
p. Łukasz Kępski.