POŻEGNANIE

Dnia 31 października 2018 roku o godzinie 14.00 na cmentarzu w Elblągu pożegnaliśmy  byłego Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim  Stanisława Kowieskiego. Człowieka o niezwykłej osobowości, nauczyciela, wychowawcę i przyjaciela.

Zebrani na uroczystości pogrzebowej nauczyciele, uczniowie, rodzina, przyjaciele i znajomi w milczeniu oddawali hołd i podziękowanie za to, że Był i tak wiele dał nam od siebie. Poczucie odpowiedzialności, takt i wysoki poziom kultury w stosunkach międzyludzkich zapewniały Mu duży autorytet i uznanie wśród nauczycieli i całej społeczności uczniowskiej . Troska o powierzone mienie, chęć polepszenia i unowocześnienia warunków pracy oraz serdeczny stosunek do pracowników zawsze przyciągały kadrę do pracy w szkole. Charakteryzowała go wielka indywidualność a równocześnie zdolność do pracy zbiorowej, w której szanował niezwykle lojalnie wkład myśli i pracy innych. Działał bardzo stymulująco na swoich uczniów i współpracowników  z każdego potrafił wydobyć to co w nim najlepsze. Te cechy Jego charakteru wyznaczyły mu miejsce kierownicze w naszym zespole, a także w innych zespołach w których wypadło Mu pracować.

J. Twardowski pisał: „Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”.

Zespół Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim