ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI

„Znaczenie technologii cyfrowych w rozwoju turystyki” – pod takim hasłem odbyły się w Rzymie oficjalne obchody Światowego Dnia Turystyki.

Już po raz siódmy uczniowie kształcący się w zawodzie Technik Obsługi Turystycznej podjęli się organizacji tak ważnego dla nich święta. Tego jednego dnia w roku mają znakomitą okazję stać się mieszkańcem innego kraju. Oznacza to, że mogą się przebierać w tradycyjne stroje, tańczyć, przygotowywać smaczne potrawy oraz opowiadać o kulturze i obyczajach danego państwa. W tym roku skupiliśmy się na najmniejszych państwach europejskich. Klasa pierwsza wylosowała Lichtenstein, klasa druga – San Marino i klasa trzecia – Maltę.

Głównym celem obchodów jest rywalizacja międzyklasowa, podczas której wyłaniamy Szkolnego Championa Turystyki. Tak więc na uczniów czekało wiele interesujących konkurencji intelektualnych. Między innymi prezentacja państw europejskich połączona z degustacją potraw i pokazem strojów narodowych czy rozwiązywanie rebusów i testów o tematyce nawiązującej do tematu imprezy.

Szkolnym Championem Turystyki 2018 została klasa II tot.

Gratulujemy wszystkim klasom wiedzy i pomysłowości.

mgr M. Haftkowska i mgr S. Kuklińska