"WYBIERZ SWOJĄ TRUMNĘ (NIE) DZIŚ"

W dniu 28 marca 2019 w Zespole Szkół nr 2 oraz Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Dworze Gdańskim odbyła się akcja profilaktyczna, dotycząca przeciwdziałania zażywaniu dopalaczy  po hasłem „Wybierz swoją trumnę (nie) dziś”, której organizatorami byli Komendant Powiatowy Policji w Nowym Dworze Gdańskim oraz Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Dworze Gdańskim, przy współpracy i zaangażowaniu Zieleni Nowodworskiej oraz Dyrektorów Szkół.

Przy akompaniamencie marszu żałobnego, karawan z trumną wszedł do szkoły. W trumnie spoczywała ofiara dopalaczy. Uczniom były rozdawane materiały profilaktyczne o przewrotnej treści „Wybierz swoją trumnę (nie) dziś - 60% dla fanów dopalaczy na usługi pogrzebowe”.

Młodzież była zdziwiona i zaszokowana tym niecodziennym wydarzeniem na terenie placówki. Organizatorzy akcji, przyznali, że tym razem postanowiono dotrzeć do uczniów za pomocą obrazu i dźwięku bez moralizatorskich wykładów i ostrzeżeń. Akcja miała na celu wywołanie emocji u uczniów i uświadomienie, że dopalacze=śmierć.