OFERTA ZESPOŁU SZKÓŁ – BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA

Jeżeli chcesz szybko usamodzielnić się i zdobyć wymarzony zawód, Zespół Szkół w Nowym Dworze Gdańskim proponuje Branżową Szkołę I stopnia, w której nauka trwa 3 lata.

Uczniowie zgodnie ze swoimi zainteresowaniami wybierają zawód i samodzielnie poszukują praktyki u wybranego pracodawcy. Szkoła przyjmuje wówczas ucznia do klasy wielozawodowej. Uczniowie zdobywają w szkole wiedzę z przedmiotów ogólnokształcących. Wiedzę z zakresu zawodu zdobywają na kursach zawodowych organizowanych przez ośrodki dokształcania zawodowego. Przez cały okres nauki zdobywają doświadczenie podczas realizacji praktycznej nauki u wybranego pracodawcy. Nauka zawodu młodocianych pracowników organizowana jest przez pracodawcę, który zawarł z nim umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego. Okres nauki wlicza się im do stażu pracy, a za praktykę mogą otrzymywać wynagrodzenie. Po zakończeniu nauki uczniowie zdają egzamin zawodowy, bądź egzamin czeladniczy.

Możesz wybrać każdy zawód, jeśli znajdziesz praktykę zawodową u pracodawcy. Najpopularniejsze zawody w których kształcimy, to:

1. stolarz,
  2. sprzedawca,
  3. kucharz,
  4. mechanik pojazdów samochodowych,
  5. blacharz samochodowy,
  6. elektromechanik pojazdów samochodowych,
  7. tapicer,
  8. fryzjer,
  9. cukiernik,
  10. elektryk,
  11. operator obrabiarek skrawających,
  12. monter sieci i instalacji sanitarnych.

CZEKAMY NA WAS !!!

w Nowym Dworze Gdańskim
tel.: 55-247 24 91
sekretariat@zsndg.edu.pl

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji, przedstawiającej oddziały wielozawodowe.