WYRÓŻNIENIE DLA UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ W KONKURSIE POD HASŁEM: „RAZEM DO ZAWODU”

Miło jest nam poinformować, że uczniowie Zespołu Szkół w Nowym Dworze Gdańskim otrzymali wyróżnienie w konkursie: Razem do zawodu organizowanego w ramach projektu: „Programy motywacyjne  dla uczniów pomorskich szkół zawodowych” realizowanego przez Samorząd Województwa Pomorskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Do konkursu przystąpili uczniowie z klasy II Technikum – o profilu kształcenia: technik mechanik w osobach: Błażej Byra, Konrad Grot, Konrad Jońca, Remigiusz Grzesiak, Filip Kruszyński, Maksymilian Kwestorowski wraz z koordynatorem szkolnym Panem Romualdem Rutkowskim. Szczególnym zaangażowaniem wykazał się Konrad Jońca, który skompletował niezbędne materiały i informacje w celu przygotowania prezentacji, dotyczącej projektu: „Od parowego do hybrydowego”. Oprócz wyróżnienia w konkursie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i bony w formie karty podarunkowej.

Celem głównym przedsięwzięcia było wzmocnienie rozwoju gospodarczego regionu w obszarach odpowiadających lokalnym i regionalnym potrzebom rynku pracy poprzez przygotowanie kompetentnych kadr na rynek pracy, poprawa zatrudnialności absolwentów szkół zawodowych, podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego w województwie pomorskim, a także promocja szkolnictwa zawodowego, w szczególności w zawodach odpowiadających branżom kluczowym Transport, logistyka i motoryzacja i Przemysł morski.

Organizatorem konkursu była Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza z siedzibą w Gdańsku.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

mgr Gabriela Figacz
doradca zawodowy