ZDROWY STYL ŻYCIA

"Nie bądź więźniem swego wyboru, nie pal papierosów i nie pij alkoholu" - pod tym hasłem w dniu 2 czerwca w naszej szkole odbyła się promocja zdrowego stylu życia.

Nasi uczniowie, przy użyciu alko-gogli, mieli okazję poznać, w jaki sposób zachowuje się organizm ludzki będąc po spożyciu alkoholu . Bardzo trudnym zadaniem okazało się zebranie kostek do gry z blatu stołu. Niektórzy również mieli problem z zachowaniem równowagi podczas próby przejścia kilku kroków.

Panie z nowodworskiego sanepidu przy współpracy ze szkolną pielęgniarką Elżbietą Zygerską, zaprezentowały naszym uczniom również  smokerlyzer. Jest to urządzenie do monitorowania zawartości tlenku węgla (CO) w wydychanym powietrzu.

Krótko mówiąc, mogliśmy sprawdzić, w jakim stanie są nasze płuca. Uczniowie byli ciekawi i chętnie korzystali z zaprezentowanych nowinek medycznych.

W. Odoom, M. Trąbka, I. Mesinger, K. Oniszko