• Zmień kontrast
  • Czcionka
  • A
  • A+
  • A++

SPOTKANIE Z PRACODAWCAMI

W dniu 11 listopada odbyło się spotkanie z pracodawcami na którym uczniowie podzielili się swoim doświadczeniem zawodowym

Spotkania odbywają się zazwyczaj dwa razy w roku w Zespole Szkół nr2 i mają na celu pogłębienie współpracy między szkołą a pracodawcami. Stanowią doskonałą okazję do wymiany doświadczeń oraz podjęcia wspólnego dialogu na temat dalszej współpracy, podnoszenia jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego oraz zbliżenia go do realnych potrzeb rynku pracy.

Odbyte staże zawodowe to świetna okazja aby opowiedzieć pracodawcom o nabytym doświadczeniu oraz omówić ich przebieg. Po obejrzeniu prezentacji uczniowie podzielili się informacjami o wyposażeniu restauracji i hoteli, w których odbywali praktykę, a także o stosowanych technikach kulinarnych, czasie pracy, zakresie swoich obowiązków oraz o tym czego się nauczyli. Przygotowali dla pracodawców dania kuchni austriackiej i niemieckiej według przepisów przywiezionych ze staży. Był to typowy gulasz austriacki z bułką drożdżową oraz świąteczne niemieckie ciasteczka. Na koniec dyrektor szkoły wręczyła certyfikaty uczniom, którzy brali udział w projekcie i ukończyli już naszą szkołę.

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: Starosta Nowodworski – Zbigniew Ptak, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Nowym Dworze Gdańskim – Wioletta Lewandowska, Pracodawcy Pomorza – Wiesława Kasperek, Forum organizacji związkowych – Halina Kulik, kierownik biura Cechu Rzemiosł Różnych w Nowym Dworze Gdańskim – Irena Gronalewska, Starszy Powiatowego Cechu Rzemiosł Różnych w Nowym Dworze Gdańskim – Piotr Łukasiuk a także nauczyciele klas trzecich i zespół projektowy Zespołu Szkół nr2.

 

 

Koordynator projektu

 

Magdalena Haftkowska

 

nauczyciel przedmiotów turystycznych

 

Ilosc zapytan : 96