TARGI EDUKACJI I PRACY

W dniu 15 listopada na terenie Zespołu Szkół nr 2 odbyły się Targi Edukacji i Pracy, których organizatorem było Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Gdańsku.

Podczas imprezy można było zwiedzać stoiska przedsiębiorstw i organizacji , które oferowały zatrudnienie lub pomoc w jego znalezieniu mieszkańcom powiatu nowodworskiego. Przeprowadzono także cykl warsztatów, dla uczniów Gimnazjów, dotyczących wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Warsztaty prowadzili doradcy zawodowi. W tej części uczniowie którzy brali udział w zagranicznych stażach zawodowych przedstawili gimnazjalistom relację ze staży oraz podzielili się z nimi swoimi przeżyciami i opowiedzieli o kwalifikacjach które uzyskali.

W targach uczestniczyli uczniowie Gimnazjów z Nowego Dworu i okolic wraz z nauczycielami, prasa lokalna a swoje stoiska zaprezentowali m.in.: Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Dworze Gdańskim, Punkt Pośrednictwa Pracy w Malborku, Młodzieżowe Biuro Pracy w Gdańsku, Żuławski Bank Spółdzielczy w Nowym Dworze Gdańskim, iFlexS Agencja Pracy Tymczasowej i Doradztwa Personalnego w Elblągu, Stolmach w Nowym Dworze Gdańskim, Secespol w Nowym Dworze Gdańskim, Dorota Kapiszka Mobliny Salon Fryzjerski, Promedica 24 w Elblągu, Elbląska Uczelnia Humanistyczno – Ekonomiczna w Elblągu, Państwowa Szkoła Wyższa w Elblągu, Ateneum Szkoła Wyższa w Gdańsku, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Malborku.

Magdalena Haftkowska

nauczyciel przedmiotów turystycznych