WIZYTA UCZNIÓW W FIRMIE SECESPOL

08 czerwca 2017 roku odbyła się wizyta studyjna w firmie SECESPOL w Nowym Dworze Gdańskim.

Jej uczestnikami byli uczniowie klasy 2TM wraz z opiekunami: Panią Gabrielą Figacz – kierownikiem praktycznej nauki zawodu oraz Panem Sylwestrem Brzezińskim – nauczycielem przedmiotów zawodowych.

Celem naszej wizyty było zapoznanie uczniów ze szczegółową działalnością przedsiębiorstwa, bowiem we wrześniu 2017 roku firma SECESPOL po raz kolejny przyjmie naszą młodzież o profilu technik mechanik na realizację 5-tygodniowej i 2- tygodniowej praktyki zawodowej.

Na początku naszego pobytu zostaliśmy przeszkoleni w zakresie BHP a następnie  Pan Wojciech Miciak - inżynier ds. badań i rozwoju, w formie prezentacji multimedialnej przybliżył nam historię działalności  firmy SECESPOL. Następnie wyruszyliśmy na wspólne zwiedzanie całego obiektu.

SECESPOL to polski producent wymienników ciepła, który od 30 lat jest obecny na międzynarodowych rynkach. Doświadczony zespół konstruktorów stale pracuje nad projektowaniem coraz nowocześniejszych i bardziej wydajnych urządzeń przystosowując je do wymagań klientów. Jest to firma, która stawia na innowacje i rozwój, o czym świadczą liczne międzynarodowe patenty, a także nagrody i certyfikaty. Działalność przedsiębiorstwa opiera się na wiedzy i wieloletnim doświadczeniu zespołu specjalistów.

Warto wspomnieć, że firma SECESPOL współpracuje z Zespołem Szkół nr 2 realizując praktyki zawodowe, czym przyczynia się do zwiększenia atrakcyjności i wzbogacenia naszej oferty edukacyjnej.

kierownik praktycznej nauki zawodu
mgr Gabriela Figacz