Młoda krew ratuje życie

Dnia 30 maja 2012 roku w siedzibie Zarządu Okręgowego PCK w Gdańsku odbyło się uroczyste podsumowanie etapu okręgowego Ogólnopolskiego Turnieju dla szkół ponadgimnazjalnych, policealnych i uczelni wyższych w honorowym krwiodawstwie pod hasłem Młoda krew ratuje życie...

Zaproszenie na uroczystość otrzymał koordynator szkolny Turnieju wraz z uczniem, który oddał największą ilość krwi w bieżącym roku szkolnym. W naszej  społeczności okazał się nim Adam Sałat z klasy III ti.

Podczas uroczystości wręczono puchary, odznaczenia, dyplomy oraz nagrody rzeczowe dla szkół – zwycięzców Turnieju. Nasza szkoła otrzymała wyróżnienie. W sumie w roku szkolnym 2011/2012 podczas akcji oddawania krwi organizowanych na terenie naszej szkoły oddaliśmy prawie 21 l krwi.

Koordynator akcji,

mgr Monika Gurak