Turniej Wiedzy Technicznej z rysunku technicznego

17 i 18 kwietnia 2010 roku w naszej szkole odbył się II Turniej Wiedzy Technicznej z rysunku technicznego pod patronatem Wydziału Mechanicznego Politechniki Gdańskiej w osobie dr inż. Tadeusza Bocheńskiego. Głównymi organizatorami byli mgr inż. Andrzej Grabowski i inż. Mieczysław Osemek, nauczyciele z Zespołu Szkół Nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim.

Turniej zorganizowany został dla szkół z województwa pomorskiego. Do uczestnictwa, na podstawie karty zgłoszenia, przystąpiły szkoły:

• Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Pucka
  • Zespół Szkół Mechanicznych z Gdyni (dwie drużyny)
  • Zespół Szkół Technicznych z Człuchowa
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Wejherowa (dwie drużyny)
  • Zespół Szkół Samochodowych z Gdańska
  • Zespół Szkół Nr 2 z Nowego Dworu Gdańskiego (dwie drużyny).

Razem do turnieju zgłosiło się 18 uczniów, w tym 9 drużyn,  walczących o zwycięstwo. Turniej złożony był z części teoretycznej (testy) oraz praktycznej. Część praktyczna była realizowana metodą tradycyjną (przyrządy kreślarskie) lub w za pomocą programu komputerowego Solid Edge.

Po podsumowaniu wszystkich możliwych do zdobycia punktów komisja z udziałem przedstawiciela Politechniki Gdańskiej ustaliła zwycięzców w kategorii indywidualnej i zespołowej.

Wyniki indywidualne turnieju:
I miejsce - Świech łukasz 115 na 140 pkt Nowy Dwór Gdański
II miejsce - Zdanowski Adam 113 na 140 pkt Gdynia
III miejsce - Wyrzykowski Przemysław 112 na 140 pkt Gdynia

Wyniki zespołowe poszczególnych szkół:
I miejsce - Zespół Szkół Mechanicznych 225 na 280 pkt Gdynia
II miejsce - Zespół Szkół Nr 2 222 na 280 pkt Nowy Dwór Gdański
III miejsce - Zespół Szkół Mechanicznych  218 na 280 pkt  Gdynia

Kryształowy Puchar Przechodni zdobył Zespół Szkół Mechanicznych z Gdyni – opiekun: mgr inż. Jacek Wiśniewski.

Uroczystość wręczenia nagród laureatom II Turnieju Wiedzy Technicznej z rysunku technicznego odbyła się 8 maja 2010 roku w auli Wydziału Mechanicznego Politechniki Gdańskiej. Nagrody wręczył dr inż. Tadeusz Bocheński.

Młodzież biorąca udział w turnieju miała zapewnione:
- wyżywienie
- nocleg
- wycieczkę autokarową śladami zabytków sztuki hydrotechnicznej Żuław oraz Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana”.

Należy podkreślić doskonałą postawę wychowawczą, a także i w dużej części wiedzę merytoryczną wszystkich uczestników konkursu. Młodzież miała możliwość wykazania się swoją wiedzą i umiejętnościami. Następny turniej za rok. Mamy nadzieję, że wyniki poszczególnych szkół będą jeszcze lepsze.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz opiekunom za udział w turnieju. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przebiegu całej imprezy.

Organizatorzy.