Dni Otwarte w Zespole Szkół Nr 2

W dniach 12-13 maja 2010 roku Zespół Szkół Nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim zorganizował Dni Otwarte szkoły.

Celem imprezy było zapoznanie gimnazjalistów powiatu nowodworskiego z kierunkami kształcenia w ZS Nr 2 oraz przedstawienie specyfiki pracowni specjalistycznych szkoły.

Naszą placówkę odwiedzili uczniowie gimnazjów z: Tujska, Sztutowa, Ostaszewa, Marzęcina, Kmiecina i Nowego Dworu Gdańskiego, łącznie 255 osób. Dni Otwarte odbyły się dwuetapowo: gimnazjaliści uczestniczyli w konkursach geograficznych promujących kierunek Technikum Obsługi Turystycznej. Druga grupa w tym czasie zwiedziła szkołę, w tym: pracownię gastronomiczną, informatyczną, mechaniki samochodowej, warsztaty szkolne, boisko Orlik oraz bibliotekę. Dodatkową atrakcją była degustacja ciasteczek przygotowanych przez uczniów Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego.

Każdy uczestnik Dni Otwartych otrzymał materiały promujące szkołę.

Mamy nadzieję, że Dni Otwarte szkoły były okazją do pokazania gościom panującego w szkole klimatu życzliwości, otwartości i akceptacji na indywidualność drugiego człowieka.

Wiele osób poważnie zainteresowało się nauką w naszej szkole i deklarowało złożenie podań.

Organizatorami Dni Otwartych byli uczniowie Technikum Obsługi Turystycznej i Samorządu Uczniowskiego.