Nagroda dla najlepszych

Dnia 24.02.2011 roku trzydziestu dwóch uczniów Zespołu Szkół nr 2 z najlepszą średnią za pierwszy semestr szkolny wzięło udział w wycieczce do Gdyni...

W bieżącym roku szkolnym najwyższe wyniki osiągnęły:  Natalia Obara (średnia 4,8) i Karolina Milewska (średnia 4,6).

Takie kulturalno-edukacyjne wyjazdy to już tradycja. Tym razem młodzież miała okazję odwiedzić Teatr Muzyczny w Gdyni im. Danuty Baduszkowej oraz Akwarium Gdyńskie. W teatrze młodzi ludzie podziwiali grę gdyńskich aktorów w spektaklu muzycznym „Gdy do szkoły chodziły Anioły", który wyreżyserował Zbigniew Sikora.

Zdaniem przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim - Kamili Muszalskiej takie nagrody dla uczniów z pewnością przyczynią się do zachowania miłych wspomnień ze szkolnej ławy. Po przedstawieniu grupa odwiedziła Akwarium Gdyńskie, w którym można podziwiać faunę i florę wód opływających naszą planetę. Tegoroczny wyjazd mimo mroźnej pogody okazał się atrakcyjny. Dostarczył pozytywnych przeżyć.

Wśród uczestników wycieczki, którą w całości zasponsorowała Rada Rodziców i Dyrekcja ZS nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim byli przedstawiciele Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego, Technikum Obsługi Turystycznej, Technikum Informatycznego, Technikum Mechanicznego oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodach: mechanik pojazdów samochodowych, fryzjer, sprzedawca i kucharz małej gastronomii. Opiekunami wycieczki były Maria Sobczyk i Ewa Pichola.