Przedsiębiorczość w terenie - konkurs

Dziewięć Instytucji Otoczenia Biznesu. Osiem zespołów licealistów. Dwadzieścia siedem pytań, trzy zagadki i pięć godzin.

17 lutego 2011 roku zespół uczniów klasy II tot w składzie: Karolina Milewska,Wioletta Hyjek, Agata Rudnicka,Tomasz Kuzyk wziął udział w strategicznej grze terenowej „Przedsiębiorczość w terenie" organizowanej przez Agencję Rozwoju Pomorza S.A.

Celem konkursu było przybliżenie młodzieży zagadnień z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości poprzez zabawę w formie miejskiej gry tematycznej. Zespoły uczniów szkół ponadgimnazjalnych przez pięć godzin odwiedzały różne Instytucje Otoczenia Biznesu na terenie całego Trójmiasta. W każdej instytucji zbierały punkty odpowiadając na pytania i rozwiązując zagadki.

Do udziału w grze zgłosiło się trzydzieści pięć zespołów z całego województwa pomorskiego. Osiem zespołów, w tym znaleźli się nasi uczniowie, zostało wyłonionych na podstawie zadania rekrutacyjnego, w ramach którego należało wcielić się w rolę doradców Marszałka Województwa Pomorskiego i przedstawić swoje pomysły na wspieranie rozwoju przedsiębiorczości wśród ludzi młodych.

Konkurs zakończył się szkoleniem dla nauczycieli i uczniów, a także rozdaniem ciekawych nagród.

opiekun

Sylwia Kuklińska