Kreatywność w kontekście wyboru szkoły i zawodu

W dniach: 8, 10, 11, 15 i 16 marca 2011 roku przedstawiciele uczniów naszej szkoły w składzie: Katarzyna Warmbier (kl. II tot), Magdalena Zubel (kl. II tot), Patryk Chodara (kl. II ti), Przemek Zamorski (kl. II ti) i Paweł Zamrzyci (kl. II ti) wraz z nauczycielami: panią Sylwią Kuklińską, panią Ewą Picholą i panią Małgorzatą Popik przeprowadzili wśród trzecioklasistów gimnazjów: w Nowym Dworze Gdańskim, Sztutowie, Kmiecinie i Marzęcinie prezentację kierunków kształcenia w Zespole Szkół Nr 2 oraz zajęcia warsztatowe pt.: Kreatywność w kontekście wyboru szkoły i zawodu.

Celem zajęć warsztatowych było:

• planowanie i podział zadań w grupie
  • orientacja uczestników co do własnych predyspozycji i ról grupowych
  • zapoznanie uczestników z procesem kreowania lidera
  • pogłębianie umiejętności dostrzegania związku pomiędzy typem osobowości za określonym zawodem i środowiskiem pracy
  • zdobycie umiejętności identyfikacji cech zawodów i ich związku z ludźmi, rzeczami, ideami i danymi.

Biorąc udział w ciekawych ćwiczeniach uczniowie uczyli się:

• budowania świadomości własnej indywidualności w kontekście pracy grupowej i wyboru zawodu
  • pobudzania pomysłowości i kreatywnego działania
  • stymulowania własnej twórczości
  • oraz wyboru zawodu zgodnego z zainteresowaniami.

Zajęcia przebiegały w bardzo przyjaznej i twórczej atmosferze.