Sukces Karoliny Milewskiej z klasy II tot

W marcu br. odbyły się XXX jubileuszowe Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Poezji...

Tym razem do walki o zaszczytne tytuły wystartowało 261 uczestników z całego świata (z Polski 220 poetów, z Polonii-41). Jury pod przewodnictwem dr hab. Pawła Soroki, profesora Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, przyznało II-gą nagrodę w kategorii dzieci i młodzież do lat 18 Karolinie Milewskiej - uczennicy klasy drugiej Technikum obsługi turystycznej w Zespole Szkół nr2 w Nowym Dworze Gdańskim. Młoda poetka pokonała 41 konkurentów, wyróżniła się doskonałym warsztatem, dojrzałością refleksji oraz niezwykłą wrażliwością. To kolejny już sukces Karoliny, która w ubiegłym roku zdobyła trzecią nagrodę w tej kategorii. Poza nagrodą ufundowaną przez organizatorów konkursu laureatka otrzyma nagrodę dyrektora szkoły.