Konkurs wiedzy historycznej

Dnia 14 kwietnia 2011 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale Konkursu Wiedzy Historycznej dla maturzystów oraz uczniów klas szkół ponadgimnazjalnych, organizowanym  przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni.

Wcześniej przeprowadzony był pierwszy, wewnątrzszkolny etap konkursu, w którym udział wzięło 55 uczniów naszej szkoły. Do drugiej, finałowej rundy awansowało 13 uczniów: Basia Borzestowska II TŻ, Wojtek Bania I TI, Ola Buchowiecka   III TŻ, Piotr Gibas III TI, Sebastian Jasiński IV TŻ, Damian Janus I TM, Paulina Kamola  II TŻ, Michał Kolczyński III TI, Natalia Pażątka-Lipińska III TŻ, Damian Marczak III TI, Karolina Milewska II TOT, Aleksandra Reizug III TŻ, Maciej Sobczyński III TI, Łukasz Stec IV TM.

Finaliści musieli podać poprawną odpowiedź na 28 pytań. Zadanie nie było łatwe - uczniowie musieli wykazać się szeroką wiedzą, dotyczącą zarówno czasów Piastów i Jagiellonów, jak i najnowszej historii. Właśnie zagadnienia związane z historią XX wieku okazały się dla uczestników najbardziej kłopotliwe.

Nagroda za 1. miejsce była bardzo atrakcyjna - indeks WSAiB, lecz niestety w tym roku żadnemu z naszych uczniów nie udało jej się wygrać. Organizatorzy zaprosili nas na przyszły rok, więc wszystko przed nami!

Podczas oczekiwania na ogłoszenie wyników uczestnicy konkursu wysłuchali ciekawego wykładu dr Marka Chrabkowskiego „Młodość i prawo". Młodzież dowiedziała się, jakie konsekwencje prawne ponoszą za swoje postępowanie, np. ściągając pliki muzyczne przez Internet lub programy komputerowe, albo czym grozi zakup alkoholu nieletniemu.

Szkolnym koordynatorem przebiegu konkursu była pani Justyna Kwiatkowska, nauczyciel historii.