Międzynarodowe Targi Turystyczne

Dnia 15 kwietnia br. uczniowie klas I i II TOT uczestniczyli w wycieczce, celem której było zwiedzanie hotelu, wizyta na Międzynarodowych Targach Turystycznych, a także lekcja warsztatowa w Muzeum Narodowym ...

Udział młodzieży w targach turystycznych wspiera proces edukacyjny dlatego też uczniowie nasi chętnie uczestniczą w tego typu imprezach. Tegoroczne MTT owocowały wiele wydarzeń i imprez. Na szczególną uwagę zasługuje uroczysta inauguracja ogólnopolskiej kampanii promocyjnej województwa pomorskiego „Pomorskie - nabierz kolorów”, czy też konferencja „Żywność – turystyka - edukacja”. Ponadto uczniowie mogli uczestniczyć w otwarciu sezonu agroturystycznego czy promocji Activity Expo (strefa Euro 2012).
Targi turystyczne są wspaniałą okazją do skonfrontowania wiedzy teoretycznej z praktyką. Uczniowie obserwują działania regionów, biur turystycznych i innych przedstawicieli branży w szeroko pojętej działalności turystycznej.

Ciekawym doświadczeniem dla naszych uczniów była także możliwość obejrzenia i zaobserwowania pracy hotelu „Gniecki” w Przejazdowie. Był to już kolejny zwiedzany obiekt turystyczny, tym razem trzy gwiazdkowy. Młodzież mogła skonfrontować swoją wiedzę teoretyczną dotyczącą np. kategoryzacji obiektów, obsługi klienta, czy pracy wszystkich pionów hotelowych.

Serdecznie dziękujemy właścicielom hotelu za przyjęcie nas, a także za możliwość poznania obiektu.

Ostatnim punktem naszej wycieczki były zajęcia warsztatowe w Muzeum Narodowym w Gdańsku. Tematem tej nieszablonowej i bardzo ciekawej lekcji była „Symbolika obrazu H. Memlinga Sąd ostateczny”.

Wyjazd do Gdańska został sfinansowany z projektu europejskiego w ramach edukacji regionalnej.

mgr Sylwia Kuklińska