I znowu wszyscy szczęśliwie wrócili do portu...

Kolejna wyprawa na Jeziorak. To już ósmy rok uczniowie naszej szkoły eksplorują wody najładniejszego jeziora w Polsce.

Jeziorak to jezioro rynnowe położone w północno-wschodniej Polsce w obrębie Pojezierza Iławskiego. Jest ono najdłuższym oraz szóstym pod względem powierzchni jeziorem w Polsce. Na Jezioraku znajduje się wiele zatok, półwyspów i 16 wysp, a największe z nich to Wielki Ostrów (Wielka Żuława - największa wyspa śródlądowa Europy) i Wielki Bukowiec. Jezioro połączone jest z Kanałem Elbląskim. Brzegi jeziora są zalesione - północne wysokie, a południowe niskie. Nad Jeziorakiem leży miasto Iława.

Jeziorak jest również tematem książki: "Nowe przygody Pana Samochodzika", gdzie tytułowy bohater szuka skarbów zrabowanych podczas II wojny światowej.

W tym roku załogę wyczarterowanego jachtu stanowili uczniowie kl. 1 Tm: Mateusz Krajcarz, Andrzej Ciesielka i Rafał Typiński oraz 1 Ti: Wojciech Bania.

Może napiszą kilka słów o swoich wrażeniach?

Zachęcam innych uczniów do wzięcia udziału w ciekawych przeżyciach pozalekcyjnych w następnym roku szkolnym.

Na zachętę kilka fotek z ostatniego rejsu w dniach 8-10 czerwca 2011 roku.

Andrzej Majsterek