SPOTKANIE Z PRACODAWCAMI

Dnia 28 września 2015 roku na terenie Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z pracodawcami, którzy już od kilku lat współpracują z naszą szkołą w zakresie realizacji praktycznej nauki zawodu oraz praktyki zawodowej. Oprócz pracodawców, na spotkaniu swoją obecnością zaszczycili także: Pan Jacek Michalski - Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego, Pani Wioletta Lewandowska - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Nowym Dworze Gdańskim, Pani Ewa Orzłowska z Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Gdańsku, Pan Piotr Łukasiuk - Starszy Powiatowego Cechu Rzemiosł Różnych w Nowym Dworze Gdańskim a także wychowawcy klas, których uczniowie odbywają praktyczną naukę zawodu u pracodawców.

Na spotkaniu zostały poruszone i omówione następujące kwestie:

• Wyniki nauczania i wychowania w szkole.
  • Realizacja kursów zawodowych (Tczew, Malbork).
  • Procedury organizowania i przeprowadzania egzaminu czeladniczego.
  • Organizacja egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodach.
  • Udział w projektach edukacyjnych. Powiatowa koncepcja rozwoju szkolnictwa zawodowego.
  • Współpraca szkoły z pracodawcami - zawody i zakres podejmowanych działań, ankieta.
  • Powiatowa sieć doradztwa zawodowego.
  • Informacja na temat podstawy programowej dla poszczególnych zawodów.

Spotkanie miało na celu pogłębienie współpracy między Zespołem Szkół nr 2 a pracodawcami, stanowiło doskonałą okazję do wymiany doświadczeń oraz podjęcia wspólnego dialogu.

Kierownik Praktycznej Nauki Zawodu,
mgr Gabriela Figacz