JESIENNE SPRZĄTANIE RZEKI TUGI

Dnia 19 września odbyło się drugie w tym roku sprzątanie rzeki Tugi. Tradycyjnie młodzież naszej szkoły włączyła się w akcję i wspólnie z innymi uczniami lokalnych szkół, strażakami, mieszkańcami porządkowała brzegi rzeki.

Przez dwie godziny, w obrębie miasta, grupy piesze i na łodziach zbierały śmieci na brzegach i na wodzie. My sprzątaliśmy prawy brzeg rzeki od mostu zwodzonego na ul. Generała Władysława Sikorskiego do ulicy Bałtyckiej. Pomimo cyklicznych akcji sprzątania rzeki widać, iż jest jeszcze wiele do zrobienia chociaż śmieci z roku na rok jest coraz mniej. Po sprzątaniu wszyscy uczestnicy akcji zaproszeni zostali do Żuławskiego Parku Historycznego na poczęstunek.

Kolejna akcja sprzątania rzeki, na którą już serdecznie zapraszamy, odbędzie się wiosną 2016 roku.

Szkolny organizator,
mgr Monika Gurak