O włos od medalu

Po zwycięstwach w Igrzyskach Powiatowych ( z ZS nr 1 LO 3:2 i 3:3 )  oraz Półfinałach Wojewódzkich w Kwidzynie ( 2:1 z ZSP 1 Kwidzyn, 4:0 z ZSP 2 Malbork, 7:1 z ZS Sztum) wzięliśmy udział w Finale Wojewódzkim Licealiady w futsalu , jaki odbył się 9 grudnia w Człuchowie. W turnieju tym wzięli udział mistrzowie 6 Półfinałów Wojewódzkich:

- Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich Gdańsk ( wicemistrz Trójmiasta)

- Zespół Szkół 1 Chojnice ( mistrz półfinału Chojnice, Starogard Gdański, Tczew, Kościerzyna)

- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych 1 Rumia ( mistrz półfinału Lębork, Puck, Kartuzy, Wejherowo)

- Liceum Ogólnokształcące Szkoły Mistrzostwa Sportowego Bytów ( mistrz półfinału Bytów, Słupsk, Człuchów)

- XX Liceum Ogólnokształcące Gdańsk ( mistrz Trójmiasta)

- Zespół Szkół nr 2 Nowy Dwór Gdański ( mistrz półfinału Malbork, Kwidzyn, Sztum, Nowy Dwór Gdański)

Drużyny rozlosowano do 2 grup:

Wyniki grupy A: ZS 1 Chojnice - ZSGiH Gdańsk 4:1, ZS 1 Chojnice - ZSP 1 Rumia 3:1, ZSP 1 Rumia - ZSGiH Gdańsk 2:1

Wyniki grupy B: LO SMS Bytów - ZS 2 Nowy Dwór Gdański 2:0 , ZS 2 Nowy Dwór Gdański - XX LO Gdańsk 3:3 , LO SMS Bytów - XX LO Gdańsk 3:1,

W pierwszym meczu turnieju zmierzyliśmy się z LO SMS Bytów. Mecz był bardzo wyrównany, mieliśmy kilka okazji bramkowych, a o wyniku końcowym zadecydowały 2 indywidualne błędy w obronie. Jak się później okazało Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Bytowa zdobyła srebrny medal. W drugim meczu mimo, iż do przerwy przegrywaliśmy 0:3 chłopcy wspięli się na wyżyny swoich umiejętności i odrobili straty na 3:3 z mistrzami Trójmiasta XX LO Gdańsk. W ostatnich 2 minutach była wielka szansa na zwycięską bramkę. Dominik Domagała został ewidentnie sfaulowany w polu karnym, w sytuacji sam na sam z bramkarzem, jednak sędzia nie podyktował rzutu karnego. Jak się później okazało po zwycięstwie 3:1 SMS Bytów nad XX LO gorszym bilansem bramek odpadliśmy z meczu o 3 miejsce. W meczu o 5 miejsce pokonaliśmy 2:1 ZSGiH Gdańsk.

Niewątpliwie V miejsce jest sporym sukcesem, aczkolwiek byliśmy o włos od brązowego medalu. Bramki w turnieju dla naszej drużyny zdobyli: 2-Adam Rombalski, 1-Mateusz Suchecki, 1-Tomasz Gardynik, 1- Dominik Domagała.

Skład ZS 2 Nowy Dwór Gdański: Sienkiewicz Wojciech - Pawlak Daniel, Wójcik Tomasz, Gardynik Tomasz, Zacharski Przemysław, Żurawski Mariusz, Domagała Dominik, Kos Jakub, Rombalski Adam, Wirkus Piotr, Suchecki Mateusz. Opiekunowie: Arkadiusz Kosmala, Marcin Głowacki.

W finale ZSP 1 Chojnice pokonał SMS Bytów 3:2.