Jesteś tutaj:Start / Biblioteka / Aktualności

biblioteka1 biblioteka2
biblioteka3 biblioteka4

"Czytanie książki jest jak podróż po świecie drugiego człowieka."

Jonathan Caroll "Kraina Chichów"

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI

od 800 do 1400

Zapraszamy!

Bibliotekarze

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Biblioteka Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” otrzymała środki finansowe na zakup nowości wydawniczych, które przyczynią się do rozwoju zainteresowań uczniów i wspierania rozwoju czytelnictwa wśród młodzieży. W ramach programu biblioteka szkolna planuje także wiele działań, m.in. zorganizowanie głośnego czytania dzieł polskich noblistów, wyjazdowe lekcje biblioteczne, wystawę „znalezisk”, podaruj bibliotece książkę, itp. Planuje także zacieśnić współpracę w środowisku lokalnych z biblioteką publiczna, pedagogiczna, Żuławskim Parkiem Historycznym oraz Żuławskim Ośrodkiem Kultury.

Nauczyciele bibliotekarze zwracają się z prośbą do wszystkich uczniów i rodziców o składanie do biblioteki szkolnej propozycji zakupu nowości wydawniczych (do 30.09.2016).

Bibliotekarze

PLAN PRACY BIBLIOTEKI W ROKU SZKOLNYM 2018/2019