Erasmus +

Z radością informujemy, że podpisaliśmy umowę finansową 2016-1-PL01-KA102-024144 z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) - Narodową Agencją programu ERASMUS+ z siedzibą w Warszawie i od 1 października 2016 w naszej szkole ruszy drugi projekt, dzięki któremu nasi uczniowie będą mogli odbywać staże zagraniczne.

Projekt ERASMUS+ skierowany jest do 28 uczniów z Technikum obsługi turystycznej, Technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz Zasadniczej szkoły zawodowej w zawodzie kucharz.

Zachęcamy młodzież do udziału w stażach.

Więcej o projekcie znaleźć można na tablicy informacyjnej znajdującej się na parterze szkoły oraz u koordynatora. Dokumenty rekrutacyjne do pobrania w głównym sekretariacie, u koordynatora (pracownia turystyczna) oraz w zakładce "pliki do pobrania".

UROCZYSTE PODSUMOWANIE PROJEKTU

W dniu 29.09.2017 w Zespole Szkół nr2 w Nowym Dworze Gdańskim odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące staże zagraniczne oraz upowszechniające rezultaty projektu Erasmus+. W ramach sektora Kształcenie i szkolenie zawodowe, akcja 1 Mobilność edukacyjna – Wyjazdy uczniów i kadry edukacyjnej, od 01.10.2016 do 30.09.2017 został zrealizowany projekt „Warszawska na stażach w Europie” o wartości 55.887,00 Euro przyznanych ze środków Komisji Europejskiej.

PODNIEŚLIŚMY SWOJE KWALIFIKACJE I ZDOBYLIŚMY NOWE DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

Zakończył się drugi projekt Zespołu Szkół nr 2, pt. „WARSZAWSKA NA STAŻACH W EUROPIE” - doskonalenie i rozwój umiejętności zawodowych uczniów na poziomie europejskim”, który pozwolił zrealizować staże zagraniczne 28 uczniom kształcącym się
w zawodach: kucharz, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik obsługi turystycznej.

WRÓCILIŚMY SZCZĘŚLIWI I ZADOWOLENI

W miesiącach od stycznia do maja 2017 roku, młodzież Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim odbyła staże zawodowe w obiektach hotelarskich i gastronomicznych w Niemczech, w miejscowości Glückstadt oraz w Austrii, w Rejonie Karyntii.

STAŻE GRUPY DRUGIEJ (GASTRONOMICZNEJ)

Kolejni uczniowie naszej szkoły realizowali zagraniczne staże zawodowe. Tym razem 8 uczniów wyjechało na południe  Austrii w Region Karyntii.

STAŻE GRUPY PIERWSZEJ (GASTRONOMICZNO-TURYSTYCZNEJ)

Podczas ferii zimowych 20 uczniów naszej szkoły odbyło staże zawodowe w Niemczech, w Powiecie Pinneberg.

SPOTKANIE INFORMACYJNE PRZED WYJAZDEM NA STAŻE

W dniu 12 stycznia o godz. 15.30 odbyło się spotkanie informacyjne z rodzicami i uczestnikami, podczas którego podpisane zostały dokumenty stażowe oraz omówiono trasę przejazdu, zakres ubezpieczenia, miejsce noclegu, program pobytu i program zajęć.

LISTA UCZESTNIKÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO UDZIAŁU W STAŻACH (po ponownej rekrutacji)

W związku z rezygnacją z wyjazdu 3 uczniów z listy rankingowej, przeprowadzono dodatkową rekrutację podczas której wyłoniono nowych uczestników jadących na staże do Niemiec. Lista osób zakwalifikowanych poniżej.

Magdalena Haftkowska

SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA ZAKWALIFIKOWANYCH UCZESTNIKÓW PROJEKTU ORAZ RODZICÓW

Zapraszamy serdecznie uczestników projektu wraz z rodzicami, na spotkanie informacyjne dotyczące wyjazdu na staże zawodowe w ramach projektu "WARSZAWSKA NA STAŻACH W EUROPIE - doskonalenie i rozwój umiejętności zawodowych uczniów na poziomie europejskim".