Jesteś tutaj:
  2. Duplikaty

Duplikaty

Zespół Szkół w Nowym Dworze Gdańskim informuje, że w przypadku utraty lub zniszczenia oryginału:

• świadectwa szkolnego
  • świadectwa ukończenia szkoły
  • świadectwa dojrzałości (dotyczy zdających maturę do roku 2004 włącznie)
  • odpisu świadectwa dojrzałości (dotyczy zdających maturę do roku 2004 włącznie)
  • dyplomu uzyskania tytułu zawodowego
  • legitymacji szkolnej

można wystąpić z pisemnym wnioskiem o wydanie duplikatu w/w dokumentów na zamieszczonym poniżej formularzu.

Do wniosku należy dołączyć dowód zapłaty za duplikat w wysokości:

• 9,00 złotych (za każdy wnioskowany duplikat) – dotyczy legitymacji szkolnej,
  • 26,00 złotych (za każdy wnioskowany duplikat) – dotyczy świadectw, odpisów, dyplomów.

Odpowiedniej wpłaty należy dokonać na niżej podany rachunek bankowy Zespołu Szkół w Nowym Dworze Gdańskim przy ul. Warszawskiej 54:
Millenium     61 1160 2202 0000 0004 8668 8476
Z dopiskiem: Za duplikat - należy wpisać rodzaj dokumentu oraz imię i nazwisko wnioskodawcy

Do pobrania – Wniosek o wydanie duplikatu

Jednocześnie informujemy, że z chwilą wydania duplikatu, traci ważność oryginał dokumentu.W przypadku odnalezienia utraconego oryginału należy zwrócić go do Zespołu Szkół w Nowym Dworze Gdańskim.

Od roku 2005 świadectwa dojrzałości wraz z odpisami i dyplomy potwierdzające kwalifikacje zawodowe/w zawodzie wydawane są przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Gdańsku, gdzie należy ubiegać się o ewentualne wydanie duplikatu.

Adres strony internetowej: https://www.oke.gda.pl/index.php?page=wydawanie-duplikatow

Podstawa prawna:

1.  Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 26 kwietnia 2018 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków (Dz.U. 2019 r. poz. 1700 z późn. zm.).

2.  Ustawa z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (Dz.U. 2020r. poz. 1546).