ELIMINACJE CENTRALNE XXVIII OLIMPIADY WIEDZY O ŻYWIENIU - FRANCISZEK DUCHALSKI FINALISTĄ !

Od 21 do 23 marca 2024 r. w Zespole Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie odbywały się zawody III stopnia (eliminacje centralne) XXVIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że reprezentujący naszą szkołę uczeń klasy 4_TŻ Franciszek Duchalski zdobył tytuł finalisty za swój wynik z części pisemnej tych eliminacji. Tym samym zdobyte miejsce zwalnia go z pisemnej części egzaminu zawodowego oraz otwiera drzwi do wielu uczelni wyższych w całej Polsce. Warto podkreślić, że w tej edycji olimpiady brało udział niemal 7500 uczniów z całej Polski na etapie szkolnym, 695 uczestników na etapach okręgowych oraz 58 uczestników podczas eliminacji centralnej.

Wraz z opiekunem, a zarazem nauczycielem przedmiotów zawodowych Panią Anetą Palczewską, nasz finalista miał okazję zwiedzić również stolicę województwa zachodnio-pomorskiego - miasto Szczecin, który na długo pozostanie w ich pamięci. Była to też doskonała okazja, by wziąć udział w interesujących wykładach literacko-kucharskich pod hasłem: „Piękno przyrody i obfitość stołu w życiu i prozie L.M Montgomery” oraz wspaniałym pokazie kulinarnym pt.: „Pasty, kolory, kształty”.

Dziękujemy w szczególności Pani Anecie Palczewskiej oraz innym nauczycielom, za dołożenie wszelkich starań, aby ich uczeń miał możliwość zaprezentowania podczas Olimpiady swoich zdolności i umiejętności nabytych podczas nauki w Zespole Szkół.

Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć Franciszkowi dalszych sukcesów i realizacji swoich marzeń.