OGÓLNOPOLSKI KONKURS KULINARNY "LITERACKA KUCHNIA"

Za nami kolejna VIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego „Literacka Kuchnia”, który odbył się 10 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Gdańsku.

Zadaniem uczniów było przygotowanie deseru oraz zakąski na podstawie inspiracji literackiej.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż zespół reprezentujący naszą szkołę w składzie: Piotr Ptak oraz Franciszek Duchalski z klasy 4_TŻ zajęli.... I MIEJSCE !! w kategorii LITERACKOŚĆ oraz I MIEJSCE w kategorii DESER.

Powieść pt.: „Gambit królowej” autorstwa Waltera Tevisa, zainspirowała naszych uczniów do przygotowania deseru - mini serniczka z czekoladową chrupką i malinowym musem oraz zakąski - witrażowego ravioli z farszem grzybowo - śliwkowym, podanym z sosem kurkowym.

Celem konkursu było propagowanie czytelnictwa, zapoznanie się z twórczością klasyków i pisarzy współczesnych, kształtowanie postaw kreatywnych poprzez szukanie inspiracji kulinarnych w innych dziedzinach sztuki, zachęcanie do rozwijania umiejętności z zakresu technologii gastronomicznej, rozbudzanie wrażliwości estetycznej, podnoszenie poziomu efektywności kształcenia zawodowego, propagowanie idei, że artystą można być również w dziedzinie sztuki kulinarnej.

Jesteśmy niezwykle dumni z ogromnego sukcesu naszych uczniów, którzy w zeszłym roku również zdobyli miejsca na podium zajmując wówczas II miejsce w kategorii literackość oraz III miejsce w kategorii deser.

SKŁADAMY OGROMNE GRATULACJE CHŁOPAKOM!!!

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę nauczycieli przedmiotów zawodowych: mgr inż. Emilii Megger-Lisewskiej i mgr inż. Anecie Palczewskiej za ich wielki wkład w pomoc uczniom na każdym etapie przygotowań do konkursu.

GRATULUJEMY!!!