XIII WOJEWÓDZKI TURNIEJ WIEDZY TECHNICZNEJ Z RYSUNKU TECHNICZNEGO

W miniony piątek, 19 kwietnia 2024r. w Zespole Szkół w Nowym Dworze Gdańskim odbyła się 13 edycja Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy Technicznej z rysunku technicznego.

Turniej, jak co roku, objęty został honorowym patronatem Starosty Nowodworskiego Pana Jacka Grossa, który osobiście dopingował uczestników.

Wśród przybyłych gości, obecni byli również przedstawiciele Politechniki Gdańskiej w osobach: Pan dr inż. Tadeusz Bocheński oraz Pan dr inż. Dawid Zieliński.

Nie zabrakło również pomysłodawcy całego Turnieju: emerytowanego nauczyciela naszej szkoły Pana Andrzeja Grabowskiego, dzięki któremu kontynuujemy organizację turnieju wspierając wiedzę i promując nauki techniczne w naszym województwie.

Tegoroczny turniej składał się z 2 części: praktycznej i teoretycznej, a udział w nim wzięło 20 uczniów z następujących pomorskich szkół:
- Zespół Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku,
- Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku,
- Powiatowy Zespół Szkół nr 4 w Wejherowie,
- Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdyni,
- Centrum Nauk Technicznych w Chojnicach,
- Szkoły Okrętowe i Techniczne Conradinum w Gdańsku,
oraz gospodarze Turnieju
- Zespół Szkół w Nowym Dworze Gdańskim.

Ogłoszenie ostatecznych wyników rywalizacji indywidualnej oraz rywalizacji drużynowej w turnieju odbyło się punktualnie o godz. 17 i przedstawia się w następująco:
Indywidualnie:
1 miejsce: Bartłomiej Małszycki z Zespołu Szkół Mechaniczno - Informatycznych w Lęborku
2 miejsce: Jakub Stankowski z Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie
3 miejsce: Krystian Fleming z Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie.
Drużynowo:
1 miejsce: Powiatowy Zespół Szkół nr 4 w Wejherowie ( w składzie: Krystian Fleming i Bogdan Bieszk)
2 miejsce : Zespół Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku (w składzie: Bartłomiej Małszycki i Hubert Klein)
3 miejsce : Powiatowy Zespół Szkół nr 4 w Wejherowie (w składzie: Jakub Stankowski i Piotr Pendowski)

Nagrodami za pierwsze 3 miejsca w rywalizacji indywidualnej były elektronarzędzia, które ufundowane zostały przez Starostę Nowodworskiego Pana Jacka Grossa oraz lokalne firmy: Centralny Wodociąg Żuławski i Okręgową Spółdzielnię Mleczarską Maluta w Nowym Dworze Gdańskim.

Przechodni Puchar dla zwycięskiej drużyny Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy Technicznej, który od 4 lat był w posiadaniu Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku przejęty został w tym roku przez nowych mistrzów i pojechał wraz z nimi do Wejherowa do Powiatowego Zespołu Szkół nr 4.

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom jeszcze raz serdecznie gratulujemy wiedzy i chęci wzięcia udziału w naszym Turnieju.
Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę naszej Dyrekcji Zespołu Szkół w Nowym Dworze Gdańskim za możliwość przeprowadzenia kolejnej edycji Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy Technicznej.

Podziękowania kierujemy również dla niezastąpionych przy organizacji wydarzenia: Pani Katarzyny Oniszko, za przepiękną dekorację sali w2, Pani Emilii Megger-Lisewskiej wraz ze swoją drużyną za przygotowanie i dekorację słodkich stołów oraz Pana Andrzeja Gieniusza za opiekę nad informatyczną częścią turnieju.

Do zobaczenia za rok :)

Organizatorzy,