Innowacje Pedagogiczne w ZS2

Dnia 26.10.2016 uczniowie klas 3 Tż i 3 Tim z Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim udali się na trzydniową wycieczkę do Górzna, gdzie rozpoczęli realizacje dwóch innowacji pedagogicznych: z języka angielskiego oraz z geocachingu. Po przyjeździe udaliśmy się do swoich pokoi, a następnie na obiad. Po obiedzie odbyliśmy szkolenie z geocachingu oraz wybraliśmy się na poszukiwanie keszy na terenie Górzniensko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Po powrocie wzięliśmy udział w warsztatach, których celem było utworzenie logo projektu kulinarnego. Dzień był bardzo udany, a pogoda dopisała w stu procentach ...

Dnia 27.10.2016 roku uczniowie klas 3 TŻ i 3 TIM realizowali dalsze etapy projektu. Rano wybrali się w podróż w ramach realizowania innowacji pedagogicznej geocaching. Tym razem keszy szukali w głębi miasta Górzno. Przy okazji zwiedziliśmy główny rynek oraz obrzeża miasta, gdzie podziwiali piękne widoki, z których słynie ten region. Przyniosło im to wiele miłej zabawy i nowych przeżyć. Po obiedzie nastąpiła część kulinarna, gdzie realizowali innowację "Blog and a cookbook with, some local, tasty recipes" - książka kucharska w formie bloga z regionalnymi przepisami. Pod okiem szefowej kuchni lokalnej restauracji Pani Anny Drozdowskiej przygotowali regionalne dania: zupa klopsowa z kluseczkami, grillowana pierś z indyka z suszonymi pomidorami i serem mozzarella, grillowany  filet z pstrąga z pojezierza brodnickiego, kujawskie pierogi nadziewane gęsiną i modrą kapustą, kujawskie pierogi z kapustą i grzybami, czernina z kluchami ziemniaczanymi, gęś pieczona z żurawiną i modrą kapustą, żur kujawski. Po degustacji uczestnicy pokazu kulinarnego w zakresie kuchni regionalnej Pomorza i Kujaw otrzymali certyfikaty. Następnie odbyło się spotkanie w sali konferencyjnej, tam nauczyciel języka angielskiego Pani Anna Klepka przeprowadziła wykład, w kolejnym etapie wszyscy razem tłumaczyli przepisy dań regionalnych. Po zakończeniu prac z innowacji pedagogicznej z języka angielskiego rozpoczęli pisanie bloga. Jest to część projektu, w której reprezentuje całą swoją pracę wszystkim zainteresowanym, którzy będą śledzić ich bloga.

Organizator,
mgr A. Klepka