Nowodworskie instytucje nie są tajemnicą dla ucznia ZS2

Dnia 27.10.2016 klasa III cw wraz z wychowawcą Panią M. Anusiak i nauczycielem bibliotekarzem M. Sobczyk byli na wycieczce dydaktyczno-wychowawczej podczas której odwiedzili instytucje kulturalne i samorządowe miasta Nowy Dwór Gdański. Uczniowie udali się do redakcji „Dziennika Bałtyckiego”, gdzie zapoznali się z pracą redaktora prasowego. Następnie odwiedzili Urząd Miejski oraz Starostwo Powiatu Nowodworskiego. Kulminacyjnym punktem wycieczki  była Biblioteka Publiczna w Nowym Dworze Gdańskim, gdzie młodzież zapoznała się z kalendarzem imprez i przedsięwzięć organizowanych przez bibliotekę. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnych dotyczącej zbiorów biblioteki. Wycieczki do bibliotek są jednym z przedsięwzięć realizowanych przez nauczycieli bibliotekarzy Zespołu Szkół nr 2 w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.