Seminarium Nauczycieli Bibliotekarzy Bibliotek Szkolnych powiatu nowodworskiego

Dnia 27.10.2016 r. w bibliotece Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim odbyło się Seminarium Nauczycieli Bibliotekarzy Bibliotek Szkolnych powiatu nowodworskiego. Na spotkaniu omówiono podstawy prawne funkcjonowania bibliotek szkolnych w praktyce oraz realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W/w zagadnienia stanowią kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017. Nauczyciele wymienili się dobrymi praktykami dotyczącymi upowszechniania i rozwijania kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży. Jest to pierwsze seminarium dotyczące diagnozowania potrzeb i problemów bibliotek szkolnych. Nauczyciele bibliotekarze wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnych tego typu spotkaniach.

Organizatorzy,
Biblioteka Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim