Zawód ŻOŁNIERZ

Dnia 05 listopada 2012 roku uczniowie klasy IV technikum informatycznego, III technikum żywienia, III technikum mechanicznego i II technikum żywienia z Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim uczestniczyli w prelekcji dotyczącej specyfiki wykonywania zawodu żołnierza. Spotkanie w formie prezentacji przeprowadził mjr Michał Mazurkiewicz wielokrotny uczestnik operacji wojskowych poza granicami kraju w ramach ONZ, NATO oraz sił koalicyjnych.

Spotkanie miało na celu zwrócenie szczególnej uwagi na specyfikę wykonywania zawodu żołnierza, a także wyróżnienie odpowiednich predyspozycji i kwalifikacji potrzebnych do pracy na takim stanowisku.

Kandydatów na żołnierzy kształci się głównie w szkołach wojskowych. O przyjęcie do nauki mogą ubiegać się osoby, które w momencie rozpoczęcia nauki nie przekroczyły 25 roku życia i są stanu wolnego. Wymagane jest również odpowiednie wykształcenie.

Jak podkreślił pan Michał Mazurkiewicz ten zawód wymaga wielu poświęceń. Życie prywatne jest podporządkowane zawodowemu. Trzeba być stanowczym i nie poddawać się, gdy nadejdą trudne chwile. Ale chyba warto, bo…. Za mundurem panny sznurem! To powiedzenie wciąż jest aktualne.

Doradca zawodowy,

mgr Gabriela Figacz